Strona główna Strefa klienta Zrównoważona gospodarka i ekologiczne rozwiązania w trosce o środowisko – zastosowanie mączki kwarcowej do produkcji „zimnych powłok” na dachy.

Aktualności

Zrównoważona gospodarka i ekologiczne rozwiązania w trosce o środowisko – zastosowanie mączki kwarcowej do produkcji „zimnych powłok” na dachy.

W ramach realizowanego projektu rozbudowy infrastruktury badawczej nawiązaliśmy współpracę badawczo-rozwojową z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, podczas której oceniano możliwości stosowania wytworzonych na zmodernizowanych liniach produkcyjnych mączek kwarcowych w produkcji nowoczesnych wyrobów przeznaczonych dla budownictwa.

Szukaliśmy silnego partnera naukowego, który cieszy się wysoką renomą wśród producentów chemii budowlanej, jednocześnie dysponuje nowoczesnym zapleczem badawczym i doświadczoną kadrą naukową.
Oczekiwaliśmy kompleksowego podejścia do problemu a Sieć Badawcza Łukasiewicz – IMPiB jest jedynym krajowym instytutem badawczym o tak interdyscyplinarnym zakresie działalności.

Dziś możecie przeczytać o rezultatach i samej współpracy w artykule publikowanym w kwartalniku „Polimery dla biznesu” – Ekologiczne „zimne powłoki” na dachy z zastosowaniem mączek kwarcowych SKSM.

 

Dowiecie się z niego:

– co to są „zimne dachy”,

– jak wypadła próba wprowadzenia mączki kwarcowej do farby,

– czy mączka kwarcowa z SKSM Sobótka stanowi alternatywę dla zagranicznych produktów,

– czy dzięki zastosowaniu mączek kwarcowych stworzymy produkt ekologiczny.

Dużo konkretów i ogrom wiedzy‼

Minerały budują świat.

Zachęcamy do lektury artykułu, który znajduje się na stronach 22 – 25 kwartalnika.

Przejdź do linku.

Polimery dla Biznesu_nr_1_2022

 

 

 

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.