Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o.
Główny producent wyrobów skaleniowych, kwarcowych i granitowych

W dniu 16 października 2018 roku gościliśmy grupę z projektu Circe interreg Europe realizowanego przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

18 października 2018


W dniu 16 października 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć grupę z projektu Circe interreg Europe realizowanego przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Projekt CircE (regiony europejskie w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym) obejmuje 8 partnerów w skali regionalnej i lokalnej oraz przedstawicieli różnych europejskich scenariuszy społeczno-gospodarczych:

Region Lombardii
Rząd Katalonii
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Prowincja Geldrii
London Waste and Recycling Board (LWARB)
Creation Development EcoEntreprises (CD2E)
Sofia Municipality
Stowarzyszenie Gmin i Miast Słowenii (SOS).

Celem projektu jest wzmocnienie dyfuzji gospodarki o obiegu zamkniętym (CE) w Europie, zgodnie z pakietem dotyczącym gospodarki o obiegu zamkniętym Komisji Europejskiej (2015 r.). W szczególności celem projektu jest pomoc zaangażowanym Partnerom w zwiększeniu zdolności ich instrumentów polityki do kierowania gospodarką w kierunku modelu kołowego. Projekt realizuje to zadanie, dążąc do modyfikacji lub ponownego wyboru wybranych instrumentów polityki poprzez wymianę wiedzy / doświadczeń między partnerami, poprzez ciągłe zaangażowanie zainteresowanych stron oraz głębszą analizę systemu gospodarczego. Goście zapoznali się ze specyfiką pracy na naszych zakładach oraz w  Dziale B+R. Liczne pytania oraz długie dyskusje pozwoliły na wymianę doświadczeń między uczestnikami. Miejmy nadzieję, że kilka ze stosowanych w naszym przedsiębiorstwie rozwiązań znajdzie zastosowanie w innych zakładach w Europie.

Oto kilka zdjęć:

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z naszą firmą zapraszamy do kontaktu tel: +48 71 39 04 211 lub przez formularz.