Strona główna Działalność na rzecz lokalnej społeczności Międzynarodowy Dzień Strażaka z OSP Sobótka Zachodnia

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Strażaka z OSP Sobótka Zachodnia

W dniu 4 maja w Międzynarodowy Dzień Strażaka, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Sobótka Zachodnia zorganizowała zbiórkę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w formie Festynu. Na dzieci czekało sporo atrakcji.

O godzinie 13:00 Drużyna wraz z opiekunem wyruszyła z remizy do miejsca zbiórki czyli na teren Zamku Górka, po dotarciu na miejsce dzieci rozpoczęły zadanie ,,Sprawność i Wiedza”.

Dzieci miały do pokonania tor przeszkód, na którym musiały wykazać się sprawnością fizyczną, wiedzą na temat pożarnictwa oraz znajomością sprzętu pożarniczego i medycznego.

Nagrodą ukończenia toru była zabawa na „dmuchańcu”. Po zakończonych zmaganiach na dzieci czekał pyszny poczęstunek w postaci gofrów, naleśników, owoców i lemoniady.

Dzieci mogły zwiedzić Zamek, co było nie lada atrakcją.

 

 

Na koniec zmagań na terenie Zamku miał miejsce „Festiwal Kolorów”. Każdy mógł wyrzucić w powietrze saszetkę z proszkiem – ekspresja kolorów na ubraniach wyszła SUPER.

Po wszystkim nastąpił powrót do remizy gdzie odbyło się ognisko oraz grill Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z rodzicami i strażakami.

OSP Sobótka Zachodnia dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten pełen wrażeń dzień, a w szczególności SKSM – Strzeblowskim Kopalniom Surowców Mineralnych Sp. z o.o. za wsparcie organizacyjne oraz zaangażowanym w pomoc rodzicom dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.