Strona główna Z życia firmy SPOTKANIE Z OKAZJI URUCHOMIENIA INWESTYCJI POD  NAZWĄ „WDROŻENIE INNOWACYJNEJ TECHNOLOGII WYSOKOROZDROBNIONYCH WYROBÓW CERAMICZNYCH I SZKLARSKICH”

Aktualności

SPOTKANIE Z OKAZJI URUCHOMIENIA INWESTYCJI POD  NAZWĄ „WDROŻENIE INNOWACYJNEJ TECHNOLOGII WYSOKOROZDROBNIONYCH WYROBÓW CERAMICZNYCH I SZKLARSKICH”

Event z okazji uruchomienia nowoczesnej technologii produkcji innowacyjnych mączek kwarcowych i mączek skaleniowo-kwarcowych .

21 maja 2022 roku, po dwóch latach od uruchomienia inwestycji pod  nazwą „Wdrożenie innowacyjnej technologii wysoko rozdrobnionych wyrobów ceramicznych i szklarskich” udało nam się spotkać  z tej okazji na terenie Strzeblowskich Kopalń Surowców Mineralnych i wraz z zaproszonymi gośćmi świętować to wydarzenie.

Spotkanie otworzył Prezes Zarządu – Janusz Kozyrski, który w krótkiej prezentacji przedstawił genezę i zalety nowej inwestycji, do których można zaliczyć:

  • uzyskiwanie produktów drobno zmielonych o granulacji nawet od 10 μm do 1 mm
  • równoczesną produkcję dwóch różnych klas ziarnowych, np. <100 μm i 100-500 μm
  • elastyczne i płynne zmiany pożądanego uziarnienia produktu wynikającej z innowacyjności samej technologii przemiału (strumień powietrza przechodzi przez urządzenia z regulowanym spustem obwodowym, co pozwala na zmianę krzywej ziarnowej dzięki automatycznej korelacji czasu retencji materiału, prędkości wentylatora i separatora, ilości podawanej nadawy oraz poziomu wypełnienia młyna)
  • rozdzielną lub jednoczesną pracę obu systemów odbioru zmielonego materiału (spust obwodowy i wylot centralny), co umożliwia regulowanie wydajności linii, składu chemicznego produktów i rozkładu uziarnienia
  • mielenie  różnego rodzaju materiałów o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, np. kwarcu, skalenia, stłuczki ceramicznej
  • szybkie i łatwe dostosowanie systemu do właściwych warunków produkcyjnych dla różnych typów nadawy i produktów o pożądanym uziarnieniu (czyszczenie młyna przed zmianą nadawy za pomocą silnego strumienia powietrza, którym wydmuchiwane są cząstki pozostającego materiału)
  • uzyskanie wszystkich produktów w jednym układzie technologicznym
  • innowacyjną konstrukcji separatora i wysoką skuteczności separacji (95%)
  • automatyzację pracy linii technologicznej i jej zdalnej kontroli, a także możliwości archiwizowania parametrów procesowych, co gwarantuje ich powtarzalność
  • eliminację wtórnej kontaminacji mielonego materiału, zwłaszcza zanieczyszczeń żelazistych, dzięki wyposażeniu młyna w okładzinę, elementy i mielniki ceramiczne; jest to szczególnie istotne (obok granulacji) w produkcji szkliw i farb.

Co najważniejsze, wdrożenie opracowanej w SKSM nowej linii technologicznej pozwoliło na zwiększenie zdolności produkcyjnych wysokiej jakości mączek kwarcowych i skaleniowo-kwarcowych o zróżnicowanym uziarnieniu w SKSM do około 40 tys. t/r.

Podsumowaniem spotkania był bankiet w stylu boho w otoczeniu wyjątkowej przyrody wyrobiska pogórniczego.

Bawiliśmy się wraz z gośćmi do białego rana.

 

Szczególnie dziękujemy za obecność naszym partnerom biznesowym: Coloroobia Polska oraz Panu Alessandro Cataniemu, z którym współpracujemy od lat, Pani Agnieszce Fus – firma Master Chemia Budowlana Sp. z o.o, oraz Panu Tejodorowi Ablowi – Roca Polska. Jak również wykonawcom, bez których ta inwestycja nigdy by nie powstała, czyli firmom: Wakro, MRC Doltech, Drewmax, Klimas, Konstal, Doradcy365 oraz władzom Miasta i Gminy Sobótka i Gminy Marcinowice.

 

 

Świętowanie trwało do białego rana. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie spotkamy się ponownie.

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.