Strona główna Wydarzenia Ślężański Mnich – sezon kolarski 2024 w Polsce oficjalnie rozpoczęty

Aktualności

Ślężański Mnich – sezon kolarski 2024 w Polsce oficjalnie rozpoczęty

6 kwietnia, po raz kolejny odbyło się w Sobótce tradycyjne otwarcia sezonu szosowego w Polsce, czyli słynny Ślężański Mnich. Organizatorzy wydarzenia, czyli Ślęża Sobótka Bike Academy, przygotowali przy okazji 37. edycji coś naprawdę wyjątkowego.

W tym roku  oprócz klasycznych dla tego regionu podjazdów na zawodników czekała masa odcinków brukowanych oraz szutrowych.

Ślężański Mnich 2024 – „Bruki i szutry” to niezwykle pofałdowane, pełne bruków i szutrów 143 kilometry, spośród których prawie 15% będzie do pokonania po odcinkach nie asfaltowych.

Z tym wyzwaniem po raz pierwszy zmierzyła się elita mężczyzn.

 

Rozpoczęcie sezonu kolarskiego - Ślężański Mnich 2024

 

Ślężański Mnich - rozpoczęcie sezonu kolarskiego 2024

Dla Strzeblowskich Kopalń Surowców Mineralnych Sp. z o.o. szczególnym, jak co roku wydarzeniem jest odsłonięcie kamieni w Alei Sław Kolarstwa Polskiego. Tym razem kapituła wyróżniła za szczególne osiągnięcia sportowe pięciu zawodników:

Tomasza Marczyńskiego, Jarosława Marycza, Macieja Bodnara, Macieja Paterskiego i Marka Rutkiewicza.

 

Zdaniem uhonorowanych kolarzy, kamień pochodzący z naszej kopalni, na którym znajduje się umieszczona tablica pamiątkowa z wyszczególnionymi osiągnięciami każdego z nich, to ogromne wyróżnienie i zaszczyt.

Wierzymy, że promocja tego pięknego sportu wśród dzieci i młodzieży pozwoli na wyłonienie nowych talentów, których osiągnięcia zostaną zwieńczone pamiątkowym głazem.

Cieszymy się, że przy współpracy z Ślęża Sobótka Bike Academy oraz władzami miasta, możemy przyczyniać się do rozwoju kolarstwa w Polsce.

Promocja zdrowego stylu życia szczególnie wśród mieszkańców Gminy Sobótka i dbanie o ich dobrostan jest nam bardzo bliska.

Życzymy wszystkim sportowcom, aby tegoroczny sezon kolarski był najlepszy w ich karierze zawodowej.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia TUTAJ

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.