Strona główna Działalność na rzecz lokalnej społeczności „Poznaj swój region” – spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Sobótki

Aktualności

„Poznaj swój region” – spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Sobótki

Za nami już druga edycja akcji „Poznaj swój rejon” organizowanej przez Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. dla klas drugich szkół podstawowych.

Głęboko wierzymy, że jedną z ważnych aktywności człowieka jest jego poczucie przynależności do miejsca, wspólnoty, rodziny.

Własne miejsce, daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, dlatego chcąc przybliżyć najmłodszym mieszkańcom Sobótki gdzie mieszkają i jakie skarby kryje sobótczańska ziemia, kolejny raz zaprosiliśmy ich na zwiedzanie naszej kopalni.

Wycieczka ma na celu zwiększenie świadomości najmłodszych z zakresu prac prowadzonych na terenie kopalni oraz odpowiedzialności środowiskowej.

Do współpracy zaprosiliśmy Szkołę Podstawową nr 1 i 2 w Sobótce.

Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznać procesy nasze produkcyjne, obejrzeć wnętrze maszyn technologicznych, przejść wyznaczonymi drogami przez teren kopalni, z bezpiecznej odległości przyglądać się prowadzonym robotom strzałowym, a na zakończenie uczestniczyć w warsztatach z zakresu oceny jakości produktów, doboru środków ochrony osobistej oraz gospodarki odpadami.

Nie mogło zabraknąć również zabaw ruchowych, quizów i poczęstunku.

 

Wracamy za rok!

 

 

 

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.