Strona główna Działalność na rzecz lokalnej społeczności Podsumowanie innowacyjnego projektu edukacyjnego „Klub Młodego Przedsiębiorcy”

Aktualności

Podsumowanie innowacyjnego projektu edukacyjnego „Klub Młodego Przedsiębiorcy”

W dniu 9 lutego bieżącego roku, w siedzibie starostwa odbyło się uroczyste podsumowanie innowacyjnego projektu edukacyjnego pt. „Klub Młodego Przedsiębiorcy”, realizowanego z inicjatywy i przy aktywnym udziale członków Rady Biznesu Powiatu Wrocławskiego (RBPW), która na co dzień pełni rolę organu konsultacyjno-doradczego Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

 

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w serii trzech spotkań, podczas których zdobyli praktyczną wiedzę na temat form prowadzenia i finansowania działalności gospodarczej, poznali zasady zarządzania firmą, dowiedzieli się na czym polega Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) oraz otrzymali praktyczne wskazówki dotyczące autoprezentacji i wystąpień publicznych.

 

Bezpośrednie spotkania uczniów z przedsiębiorcami miały interaktywny charakter, co z pewnością uatrakcyjniło ich przebieg, stanowiąc jednocześnie ciekawą alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedmiotu przedsiębiorczości w szkołach.

Łatwo dostrzec, że na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci nastąpiły poważne zmiany na każdej z płaszczyzn ludzkiego życia. Tempo tych przemian nigdy wcześniej nie było tak intensywne jak obecnie.

 

Dziś szybko zmieniająca się rzeczywistość stawia przed młodymi ludźmi, a co za tym idzie przed procesem kształcenia niezwykle istotne zadania, których celem jest przygotowanie młodego człowieka do życia społecznego i zawodowego w szybko zmieniającej się rzeczywistości, opartego o uporządkowany system wartości. Ten projekt jest odpowiedzią na tę potrzebę.

 

W wydarzeniu podsumowującym projekt wzięli udział Sławomir Hryniewicz, przewodniczący Rady Biznesu, Janusz Kozyrski i Tadeusz Kołacz.

 

 

Warto podkreślić, że projekt cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród uczniów, kadry nauczycielskiej i dyrekcji szkół powiatowych, co świadczy o dużej wartości przedsięwzięcia.

 

 

Cieszymy się, że jako nowoczesna firma mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia.

https://www.powiatwroclawski.pl/aktualnosci/uwaga-rosnie-nam-mlode-pokolenie-przedsiebiorcow.html

https://www.facebook.com/powiatwroclawski/videos/723550976153686/

https://www.facebook.com/powiatwroclawski/photos/pcb.6152505874787394/6152488078122507/?type=3&theater

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.