Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o.
Główny producent wyrobów skaleniowych, kwarcowych i granitowych

Już 3 kwietnia będzie miał miejsce jubileuszowy, 35. MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI “ŚLĘŻAŃSKI MNICH”. MEMORIAŁ ROMANA RĘGOWICZA

01 kwietnia 2022


Już 3 kwietnia będzie miał miejsce jubileuszowy,  35. MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI “ŚLĘŻAŃSKI MNICH”. MEMORIAŁ ROMANA RĘGOWICZA

To wieloletnia tradycja, która pamięta poprzednie stulecie.

Całe pokolenia uczestniczyły w zawodach otwarcia zarówno jako zawodnicy jak i kibice.

Jako firma związana z historią tej ziemi czujemy zarówno niezwykłą dumę jak i satysfakcję, że możemy wspierać lokalny klub kolarski Ślęża Sobótka Bike Academy, którego jesteśmy głównym sponsorem jak również sam wyścig.

W trakcie całego dnia ścigać się będą wszystkie kategorie wiekowe kolarzy licencjonowanych i amatorów, oprócz żaków dla których długość i profil rundy był by zbyt wymagający jak na pierwszy wyścig w sezonie. Swoje wyścigi na stadionie również będą miały dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat rozpoczynające rywalizację w cyklu Młodzieżowej Ligi Kolarskiej Deichmann- SKSM – MAT Sobótka.

Rozpoczęcie sezonu kolarskiego to również wręczenie wyróżnień dla wybitnych postaci zasłużonych dla tego sportu i uhonorowanie ich tablicą pamiątkową w Alei Sław Kolarstwa.