Strona główna Działalność na rzecz lokalnej społeczności KOLARSKI WYŚCIG AMATORÓW – „Runda spadających liści” Memoriał Kornela Morawieckiego

Aktualności

KOLARSKI WYŚCIG AMATORÓW – „Runda spadających liści” Memoriał Kornela Morawieckiego

W miniony weekend w Sobótce odbył się KOLARSKI WYŚCIG AMATORÓW  – VeloBank Via Dolny Śląsk. Ten coroczny amatorski wyścig kolarski organizowany na Dolnym Śląsku daje nieprofesjonalnym rowerzystom możliwość rywalizacji, stawiania sobie wyzwań i cieszenia się pięknem krajobrazów regionu.

„Runda spadających liści” Memoriał Kornela Morawieckiego jest uznawany za wyścig zamykający sezon kolarski. Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych od wielu lat wspierają to spotkanie.

Nazwa odzwierciedla czas trwania wydarzenia, które zwykle ma miejsce w okresie jesiennym, kiedy liście spadają z drzew. Trasa wybrana do wyścigu często prezentuje piękne krajobrazy i perełki przyrodnicze Dolnego Śląska, tworzące malownicze tło dla uczestników.

Pięknem amatorskich wyścigów jest to, że są one przeznaczone specjalnie dla nieprofesjonalnych rowerzystów, którzy biorą w nim udział wyłącznie z miłości do sportu. Wyścigi dają kolarzom amatorom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, rywalizacji z innymi i przeżycia emocji związanych z wyścigami w profesjonalnej atmosferze.

Organizator spotkania – Ślęża Sobótka Bike Academy za cel imprezy postawił sobie:

–  propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

– promocję miejscowości i szlaków turystycznych Dolnego Śląska i Sobótki.

–  popularyzację kolarstwa i turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku i Polsce.

Promowana jest idea współzawodnictwa poprzez połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją.

Kolarski Wyścig Amatorów – VeloBank Via Dolny Śląsk obejmuje kilka kategorii ze względu na wiek i poziom umiejętności. Uczestnicy mogą rywalizować na różnych dystansach, od krótszych tras odpowiednich dla początkujących po dłuższe i bardziej wymagające trasy dla doświadczonych rowerzystów. Dzięki temu zawodnicy o różnych umiejętnościach mogą znaleźć  kategorię odpowiadającą ich umiejętnościom i poziomowi sprawności.

Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych od wielu lat aktywnie promują ideę zdrowej rywalizacji. Cieszymy się, że możemy brać udział w tym pięknym spotkaniu i wspierać  wydarzenie, które nie tylko promuje jazdę na rowerze jako formę rekreacji, ale jest także platformą do budowania koleżeństwa i sportowej rywalizacji wśród uczestników. Skupia rowerzystów z różnych środowisk i pozwala im dzielić się swoją pasją do sportu.

„Runda spadających liści” Memoriał Kornela Morawieckiego przyczynia się także do promocji Dolnego Śląska jako kierunku rowerowego, przyciągając turystów i pobudzając lokalną gospodarkę.

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.