Strona główna Wydarzenia Gala Wręczenia Nagród z okazji międzygminnego konkursu barbórkowego „Era skalnego bohatera”

Aktualności

Gala Wręczenia Nagród z okazji międzygminnego konkursu barbórkowego „Era skalnego bohatera”

Gala wręczenia nagród z okazji barbórkowego konkursu plastycznego “Era Skalnego Bohatera” po raz kolejny była niezwykłym wydarzeniem, które zgromadziło dzieci, ich rodziców oraz lokalnych liderów społeczności.

Wydarzenie odbyło się 21 grudnia  w sali widowiskowej RCKŚ w Sobótce.

Gala rozpoczęła się od uroczystego przemówienia dyrektora RCKŚ Sobótka, który przedstawił wymagania regulaminu, na podstawie którego komisja wyłoniła laureatów i podkreślił znaczenie dziedzictwa górniczego oraz kreatywności dzieci w tworzeniu prac plastycznych.

Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i talentem, tworząc prace odzwierciedlające zarówno trudną pracę górników, jak i piękno otaczającej ich przyrody. Każda praca była wyjątkowa i pełna emocji, co sprawiło trudność w wyborze laureatów.

Napięcie wzrosło w momencie ogłoszenia zwycięzców. Dzieci otrzymały nagrody za swoje wysiłki i twórcze podejście do tematu. Ich radość i dumne uśmiechy były niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich obecnych. Rodzice, nauczyciele i lokalna społeczność gorąco oklaskiwali młodych artystów, doceniając ich zaangażowanie i talent.

Na koniec uroczystości głos zabrali Patroni niniejszego wydarzenia. Składali gratulacje wszystkim laureatom oraz zachęcali do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

 

Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie jest nie tylko okazją do uhonorowania kreatywności dzieci, ale także do celebrowania dziedzictwa górniczego i jedności społeczności lokalnej. To wyjątkowe spotkanie przypomniało o ważnej roli górnictwa w historii regionu oraz o sile sztuki w wyrażaniu wartościowych przesłań.

 

Fundatorzy: SKSM Sp. z o.o., KOSD Sp. z o.o., Sp.k., EGM S.A. Kopalnia Granitu Chwałków I;

Partnerzy: ŚOK/RCKS, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach,

Patronat: Gmina Sobótka, Gmina Marcinowice

Pełną galerię zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ

 

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.