Strona główna Działalność na rzecz lokalnej społeczności Wizyta Dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Marcinowice i Gminy Sobótka w kopalni odkrywkowej Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych w Sobótce

Aktualności

Wizyta Dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Marcinowice i Gminy Sobótka w kopalni odkrywkowej Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych w Sobótce

Dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Marcinowice i Gminy Sobótka już po raz czwarty miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej wizycie w kopalni odkrywkowej Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie ma dać szansę najmłodszym poznać tajniki pracy kopalni oraz dowiedzieć się więcej o surowcach mineralnych.

Kopalnia odkrywkowa Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych znajduje się w Sobótce i zajmuje się wydobyciem różnorodnych surowców mineralnych, takich jak skaleń, granit czy amfibolit. Historia kopalni sięga kilku dekad wstecz, kiedy rozpoczęto eksploatację bogatych złóż mineralnych na tym terenie. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanej infrastrukturze, kopalnia wciąż odgrywa istotną rolę w sektorze wydobywczym regionu oraz Polski.

Wizyta dzieci w naszej kopalni stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z procesem wydobycia surowców mineralnych, poznania maszyn i urządzeń używanych na kopalni oraz dowiedzenia się, jakie są zastosowania wydobywanych tutaj surowców.

Dodatkowo, specjalnie przygotowane atrakcje edukacyjne pozwoliły najmłodszym lepiej zrozumieć pracę kopalni oraz zachęcały do refleksji nad znaczeniem surowców mineralnych w naszym codziennym życiu. Interaktywne zajęcia, takie jak poznanie tradycji górniczych, warsztaty laboratoryjne, konkurs z ochrony środowiska czy pokazy pracy maszyn wydobywczych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki nim goście mogli nie tylko słuchać o pracy kopalni, ale także samodzielnie doświadczyć niektórych procesów.

Wierzymy, że ta niezwykła wizyta była dla dzieci nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także pozwoliła im lepiej zrozumieć rolę przemysłu wydobywczego w regionie oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego.

Dziękujemy wszystkim dzieciom ze szkół podstawowych z Gminy Marcinowice i Gminy Sobótka i ich opiekunom za udział w tej fascynującej przygodzie w Strzeblowskich Kopalniach Surowców Mineralnych!

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.