Strona główna Zrównoważony rozwój Dzieci ze szkół podstawowych Gmin Sobótka i Marcinowice z wizytą w SKSM

Aktualności

Dzieci ze szkół podstawowych Gmin Sobótka i Marcinowice z wizytą w SKSM

 

 

 

Kolejny raz w dniach 6, 12 i 13 czerwca Strzeblowskie Kopanie Surowców Mineralnych miały okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi – dziećmi z  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka i Szkoły Podstawowej nr 2  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sobótce, Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Marcinowicach oraz Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach.

 

Z okazji Dnia Dziecka Zarząd wraz z pracownikami SKSM zorganizował wycieczkę po kopalni i zakładach przeróbczych, podczas której dzieci miały okazję zapoznać się z pracą górników, sprzętem, który codziennie bierze udział w realizacji zadań produkcyjnych, zobaczyć złoże oraz roboty strzałowe. Te właśnie wzbudziły największe emocje nie tylko u dzieci, ale również u towarzyszących im opiekunów.

 

Spotkania zakończyliśmy warsztatami na temat bezpieczeństwa pracy w zakładzie górniczym, ochrony środowiska, tradycji górniczych oraz zajęć w polowym laboratorium kontroli jakości.

Nie mogło zabraknąć oczywiście kiełbaski i słodkiego poczęstunku.

 

 

Liczymy, że w pamięci naszych gości ta wizyta pozostawi miłe wspomnienia i ogrom wiedzy na temat pracy górników o czym świadczą zamieszczone na stronie szkół relacje ze spotkania.

Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Marcinowicach – relacja.

Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach – relacja.

Wierzymy, że budowanie świadomości na temat historii i bogactwa regionu jest bardzo ważne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.