Strona główna Zrównoważony rozwój Dolnośląskie Dożynki Wojewódzkie 2023 u podnóża Ślęży

Aktualności

Dolnośląskie Dożynki Wojewódzkie 2023 u podnóża Ślęży

Dolnośląskie Dożynki Wojewódzkie 2023 w Szczepanowie u podnóża Ślęży zakończyły tegoroczne żniwa.

Dożynki Wojewódzkie to coroczne święto rolników, które odbywa się na terenie województwa w Polsce. Dożynki są tradycyjnym polskim zwyczajem, który ma na celu dziękowanie za plony i obchodzenie zakończenia żniw. Jest to okazja do wspólnego świętowania, prezentacji tradycji wiejskich oraz promocji lokalnej kultury i dziedzictwa.

W tym roku święto plonów obchodziliśmy wspólnie z mieszkańcami województwa dolnośląskiego 2 września  w Szczepanowie, w gminie Marcinowice. Impreza ta przyciągnęła tysiące osób, które przyjechały, aby uczestniczyć w uroczystościach i cieszyć się atmosferą święta. Cieszymy się, że Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych mogły być częścią tego wydarzenia.

A było co oglądać, gdyż organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje. Miały miejsce występy artystyczne, koncerty, pokazy folklorystyczne, prezentacje tradycyjnych rzemiosł wiejskich oraz konkursy związane z rolnictwem. W zorganizowanych stoiskach można było również spróbować  regionalnych potraw i produktów lokalnych producentów.

Nie mogło zabraknąć korowodu dożynkowego, który składał się z ozdobionych wieńców dożynkowych, symbolizujących plony. Wieńce te były wykonane ze zboża, kwiatów i innych naturalnych materiałów. Podczas korowodu rolnicy i mieszkańcy prezentowali  swoje wieńce oraz tradycyjne stroje ludowe. To piękna okazja do podziękowania za urodzajne plony oraz uhonorowania rolników za ich ciężką pracę.

Całość wydarzenia zwieńczył koncert zespołów muzycznych. Na scenie pojawili się m.in. Cleo, Future Folk i MIG.

Dziękujemy serdecznie wójtowi Gminy Marcionowice – Stanisławowi Leniowi, za zaproszenie.  Cieszymy się, że mieliśmy okazję  integrować się z marcinowicką społeczności oraz podziwiać lokalne dziedzictwo i tradycję. Gratulujemy świetnej organizacji a przede wszystkim cudownej atmosfery. Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie  przyczyni się do rozwoju turystyki regionalnej, przyciągając gości z różnych części kraju i zagranicy.

Po więcej informacji zapraszamy na dolnyslask.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.