Strona główna Zrównoważony rozwój Otrzymaliśmy brązowe wyróżnienie Eco Vadis!

Aktualności

Otrzymaliśmy brązowe wyróżnienie Eco Vadis!

SKSM Sp z o.o.   zostało po raz kolejny odznaczone brązem przez Eco Vadis, renomowaną agencję ratingową oceniającą firmy pod kątem zrównoważonego rozwoju. SKSM Sp z o.o.  należy zatem do ścisłej czołówki w branży wydobywczej w obszarze odpowiedzialnego zarządzania.

Co to jest Eco Vadis?

Eco Vadis jest niezależną międzynarodową firmą analityczną, która co roku analizuje i ocenia wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. System oceny waży cztery różne obszary: środowisko, prawa pracy i człowieka, etykę i zrównoważone zakupy. Metodologia Ecovadis opiera się o międzynarodowe standardy: Dziesięć Zasad ONZ Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standardy Global Reporting Initiative (GRI), normę ISO 26000, plan działania CERES oraz Wytyczne ONZ dotyczące biznesu i praw człowieka, znane również jako Ruggie Framework. Są to przyjęte na całym świecie zasady sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Każda firma biorąca udział w ocenie otrzymuje kwestionariusz dostosowany do potrzeb swojej organizacji. Obszary te są z kolei podzielone na polityki, działania i wyniki, aby umożliwić firmie ocenę na wszystkich etapach jej działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Medal potwierdza  zaangażowanie naszej firmy w rozwój CSR.

Obecnie ponad 300 międzynarodowych firm korzysta z EcoVadis do monitorowania wyników zrównoważonego rozwoju swoich kontrahentów.

Trzeba mieć świadomość, że dla  coraz większej liczby zamawiających istotnym kryterium przy wyborze wykonawcy są udokumentowane wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dla nas te działania są również ważne, ponieważ są częścią odpowiedzialności społecznej oraz sukcesu firmy.

Bardzo cieszymy się z tej oceny, wyróżnienia i efektów, nad którymi pracuje codziennie każdy z pracowników naszej organizacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera! Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail.

SKSM Sp. z o.o. informuje, że realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.